Sonicwall Capture Cloud Platform

Merhaba,

Bu makalemde sizlere Sonicwall’ un Cloud teknolojilerinin gücünü kullanarak oluşturduğu güvenlik çözümlerinden bahsediyor olacağım. Sonicwall “Capture Cloud Platform” çözümü bir şirketin network, e-mail, mobil ve bulut çözümleri alanlarında; güvenlik, yönetim, analitik ve gerçek zamanlı tehdit bilgilendirme servislerini bir araya getirir. Bu yaklaşım kullanıcıların tüm donanım, sanal uygulamaları ve son kullanıcılarında bulut teknolojlerinin gücünü kullanabilmesini sağlar.

Şimdi bu özellikleri biraz daha yakından tanıyalım.

Entegre Güvenlik , Yönetim ve Analitik

Capture Cloud platformu sayesinde uçtan uca cihazları görüntüleyip yönetebilir, istihbarat servislerimiz ile real-time senkron çalışabilirsiniz. Böylece güvenlik riskleri daha hızlı ve doğru bir şekilde yönetilebilir. Gerçek zamanlı ve konsolide tehdit bilgilerine dayanarak bilinçli güvenlik politikası kararları ile bilinen ve bilinmeyen tehditlere karşı proaktif olarak koruma almanız mümkün olacaktır.

Gerçek Zamanlı Siber Tehdit İstihbaratı

Bu özellik sayesinde dünya genelinde bulunan bir milyondan fazla sensörden meydana gelen ve devam eden ataklarla ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz. Kötü amaçlı yazılımları, izinsiz girişleri, fidye yazılımları, şifrelenmiş tehditleri, spam, kimlik hırsızlığı ve sıfır günlük tehditleri real-time izleme imkanı verir ve müşterileri anlık bilgilendirmeler yaparak aksiyon almasını sağlayabilirsiniz. Tehdit ayrıntılarına ve saldırı eğilimlerine göre hesaplamalar yapılabilir buna göre güvenlik önlemleri alınabilir. Aynı şekilde kendi güvenlik hareketlerinizin paylaşılması sonucu diğer sonicwall müşterilerini de bilgilendirebilir , siber istihbarat merkezini daha güçlü kılabilirsiniz.

 

Capture Security Center

Bu özellik bizim Cloud üzerinden tüm çözümlerimizi yönetmemizi sağlayan platformun adıdır. Hem risklerinizi hemde cihazlarınızı tek bir noktadan yönetebileceksiniz. Otomatik kurallar güvenlik tehditlerine daha hızlı yanıt vererek riski azaltabilirsiniz. Kısacası Bulut yönetimi ve kontrolü ile verimliliği artırın ve maliyeti düşürün

 

  • Capture Client

Sonicwall’ un Endpoint çözümüdür. Davranışsal izleme ile ileri seviye saldırıları tespit edebilir ve engelleyebilirsiniz. Son derece hassas yapay zeka ve çok katmanlı sezgisel teknikler kullanır. Basic ve Advanced diye iki lisanslama modelinne sahiptir. Sandbox ve Sistem geri yükleme özellikleri Advanced lisanslama içerisinde bulunur. Capture Client sayesinde SSL trafiğini yönetmek için gerekli olan sertifika yönetimini client’ lara deploy ederek büyük bir avantaj sağlar. Sonicwall Antivirus tarafında dünyanın güçlü ve lider markası olan Sentinelone database’ ni kullanarak rakiplerine önemli bir fark atmaktadır.

  • Capture Advance Threat Protection

Sonicwall güvenlik ekosisteminde ihlalleri önleme işlemini otomatik yapın ve karşı taraf ile bunları paylaşın. Sonicwall burada yapay zeka kullanarak verileri analiz edebilir ve tehdit henüz network’e bulaşmadan önce sınıflandırma yaparak engelleyebilirsiniz. Sonicwall özellikle patentli RTDMI teknoolojisi lie çeşitli dinamik tehdit analizi tekniklerini kullanarak bilinmeyen dosyaları da tarayarak güvenlik önlemi alır. Rakiplerine göre en ciddi farkı ise bu analizi dosya inme aşamasında gerçekleşir ve Güvenlik kararı belirlenene kadar şüpheli dosya olarak karantinaya alınır.

 

  • Cloud App Security

SaaS uygulamalarının güvenli bir şekilde benimsenmesi ve Network’de kullanılan Cloud uygulamalarının keşfini yapabilirsiniz. Müşterilerinizin risk profillerini anlayıp, BT ekibi ile kolayca yönetebilirsiniz. Riskli uygulamalara erişimi engelleyerek önemli bir güvenlik önlemi alabilirsiniz.

 

 

  • NS Series Virtual Firewalls

Sonicwall Donanım firewall ürünlerini sanal platformlar üzerinden de kullanmanızı sağlar, Genel , Özel, Hibrid bulut ortamlarını koruyabilirsiniz. Çapraz sanal makine ve dolaylı saldırılarına karşı koruma sağlayabilirsiniz. Ortak network’ lerde izinsiz girişleri , ugulamaları ve protokol açıklarını önleyebilirsiniz. Sanal firewall çözümleri , donanımsal firewall’ un verdiği tüm özellikleri sağlamaktadır.

  • NS Series Hardware Firewalls

Sonicwall’ un donanımsal firewall çözümlerini de Cloud üzerinden yönetmeniz mümkün. Node başına lisanslama modeli bulunur ve birden fazla cihaz tek bir arayüzden yönetilebilir. Cloud üzerinden yönetim özellik açısından bir kısıtlama getirmemektedir. Kablosuz AP cihazların yönetiminden SSL trafiğine kadar tüm güvenlik servislerini kolayca yönetmenizi sağlayacaktır.

 

 

Web Application Firewall

Web sunucularınızın önüne koyacağınız önemli bir güvenlik çözümüdür. En iyi 10 OWASP web uygulama güvenlik riskine karşı bir savunma sağlayın. Yüksek hızlı, güvenilir ve güvenli web uygulamaları sunun, veri sızıntısını önleyin

 

 

Tüm çözümlerimiz hakkında daha fazla ayrıntı için benimle temasa geçebilirsiniz.

About Author

Mustafa Akçin
admin@mustafaakcin.com

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: