Firefox ve Chrome üzerinden Sonicwall arayüzüne bağlanma sorunu

Merhaba,

SonicOS 5.9.x ve firmware üzerinde, sadece RC4 şifrelere etkinleştirmek için bir seçenek getirmiştir. Bu seçeneğin aktif olması ilei RC4-SHA1 veya RC4-MD5 kullanarak, SSL girişlerini zorlayacaktır.

Sonicwall arayüzüne Firefox ve Chrome üzerinde bağlanmaya çalışıyorsanız “err_ssl_version_or_cipher_mismatch” hatasını alabilirsiniz. Bunu kullandığınız browser üzerinden de kaldırabilirsiniz veya Sonicwall’ da bu şifrelemeyi kabul etme demek için aşağıdaki yöntemi uygulamalısınız

Çözüm;


Not: Bu değişiklik sonrası cihazınız restart olacaktır. Farklı problemlere sebep vermemek adına öncesinde mutlaka bir backup bulundurup , uygun bir zamanda değişikliği yapmanızı öneririz.

Adım1: Sonicwall arayüzüne bağlanın
Adım2: https:// <sonicwall IP adresi> /diag.html sayfasına bağlanın
Adım3: Diag arayüzünden “Enable RC4-Only Cipher Suite Support” özelliğini disable edin 

kb_1-2fpvlku_diagpage3

Bu işlemi yaptıktan sonra cihaz kendini restart edecektir. tekrar açıldığında web tarayıcıları üzerinden sonicwall arayüzüne erişebileceksiniz.

About Author

Mustafa Akçin
admin@mustafaakcin.com

2 Comments

 1. yusuf ünal

  merhaba,

  Dell Soho wireless-n cihazda bu özellik yok. sadece firefox eski versiyonda giriş yapabiliyorum. bu cihazda nasıl sorunu nasıl çözebiliriz.

  Reply
 2. Mustafa Akçin (Post author)

  Merhaba,

  Bu özellik v6 kullanan modeller için geçerlidir. SOHO modeli hala v5 kullanmaktadır. Bu sebeple bu ayarı görmüyorsunuz. şu anda versiyon 5.9 bulunuyor bunu yükleyip deneyebilirsiniz

  Reply

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: